Sesja ślubna jest idealnym zwieńczeniem całego reportażu ślubnego. Jest to jedyny moment, gdzie nic nie pozostawiamy przypadkowi. Możemy powtórzyć ujęcie i sprawić, że na zawsze zapadnie w pamięci. Jest to czas, w którym zapominacie o całym toczącym się życiu, zbliżacie się do siebie jeszcze bardziej i jesteście tylko WY. Pewnie powiecie sobie „to nie dla mnie…”, „ja nie jestem fotogeniczny/a”, ale uwierzcie, nie ma nic lepszego niż wrócenie do takiej pamiątki za „x” lat. Takie zdjęcia są idealną pamiątką zarówno dla Was jak i dla waszych bliskich. Pamiętajcie, że dla swoich rodziców czy dziadków jesteście całym światem i oni tylko czekają, aby móc pochwalić się wami i waszymi zdjęciami swoim znajomym czy sąsiadkom :)
Za każdym razem rozmawiam z parami, aby wybrać najciekawsze miejsce na sesję ślubną oraz, żeby miejsce to, pasowało do ich klimatu. Często Pary Młode nie zdają sobie sprawy z miejsc, które nas otaczają. Zdarza się, że pary młode same wybierają miejsce, które jest dla nich ważne, sentymentalne, ale często podsyłam propozycje miejsc, gdzie można takie sesje wykonać. Trzeba pamiętać, że często miejsca oferujące swój teren na sesje ślubne są płatne. Ceny mogą wahać się od 50 zł do nawet 400 zł. Niektóre miejsca wymagają również rezerwacji czasu. Takie szczegóły jednak ustalimy indywidualnie jak będziemy na etapie wybierania miejsca :)
Zapraszam was na krótki przewodnik o otaczających nas miejscach na sesje ślubne.
Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju

Miejsce to charakteryzuje się wielorodnością scenerii. Jest tam przygotowanych kilkanaście wystrojów ogrodów, w których wychodzą świetne zdjęcia. Czasem zdarza się, że wokół jest sporo ludzi, jednak atmosfera jest cudowna. Wielokrotnie byłem świadkiem jak przypadkowi ludzie cieszą się z waszego szczęścia, gratulują, zagadają. To na prawdę miłe :) Sesja ślubna w tym miejscu jest jednak płatna i wynosi 123 zł.
Ojcowski Park Narodowy

O pięknie Ojcowskiego Parku Narodowego chyba nikogo nie muszę przekonywać. Musicie być jednak świadomi, że czeka nas tego dnia piesza wycieczka :) Na sesji ślubnej w Ojcowskim Parku Narodowym byłem kilkukrotnie, w różnych porach roku i za każdym razem wyglądał inaczej- co jest jego zaletą. Koszt jaki trzeba pokryć podczas tej sesji to jedynie koszt parkingu przed wejściem do parku (choć zdarza się, że parkingowy zasłania oczy i gratuluje ślubu :P).
Śląskie familoki

Śląsk jest bardzo malowniczym miejscem z tradycjami. Jest wiele miejsc gdzie można wykonać świetne zdjęcia. Mówię tutaj o tradycyjnych, surowych miejscach. Można także wybrać inne, znane chyba wszystkim osiedle Nikiszowiec, gdzie również wychodzą świetne zdjęcia, jednak już w delikatnie innym stylu. Oczywiście sesja w takich miejscach jest całkowicie darmowa i bardzo klimatyczna.
Park Gródek w Jaworznie​​​​​​​
Miejsce nazywane polskimi Malediwami. Charakteryzuje się zbiornikiem wodnym w niespotykanej, czystej lagunowej wodzie. Jest to teren dawnych kamieniołomów przez co na miejscu są charakterystyczne urwiska, wiele drzew i wspomniany wcześniej zbiornik wodny z cudowną, charakterystyczną kładką. Park bardzo mocno został odrestaurowany, dlatego miejsce cudownie wygląda na zdjęciach. Warto wybrać się tam również w wolny dzień z rodziną, pospacerować, rozłożyć koc na trawie i odpocząć. Sesja oczywiście darmowa.
Pałac w Krowiarkach​​​​​​​
Pałac znany jest chyba każdemu fotografowi, a Pary Młode bardzo często wybierają to miejsce na swoją sesję ślubną. Jest on niezwykle klimatyczny, celowo zaniedbany co tworzy niespotykany nastrój. Pałac ten ma też bardzo ciekawą historię. Była w nim szkoła, przedszkole, dom dziecka i później nawet szpital. Później trafił w ręce prywatne, w których pozostaje do dzisiaj. Obecny właściciel zajął się utrzymaniem pałacu i przynależnego ogrodu i wynajmuje go na różnego rodzaju sesje. Przez to, że utrzymanie takiego pałacu jest niezwykle kosztowne, cena sesji w tym miejscu wynosi 200 zł i wymaga wcześniejszego umówienia terminu.

Sesja w lesie

Las to miejsce wyciszenia. Można by stwierdzić, że są to tylko drzewa, co tam fotografować, jednak uwierzcie mi, że z sesji leśnej można uzyskać naprawdę ciekawe ujęcia. Zobaczyć to można na przykładowym zdjęciu.
Jura Krakowsko-Częstochowska, zamek w Mirowie

W Mirowie znajdującego się na jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajdują się ruiny zamku. Okolice zamku zdobią skały z cudownym widokiem. Jest to miejsce, które świetnie prezentuje się zwłaszcza podczas zachodów słońca. Oczywiście cała jura jest wysypana podobnymi skałami, dlatego możliwości w tym miejscu jest na prawdę dużo.
Sesja na pustyni

Może punkt brzmi egzotycznie, jednak niewielu wie, że mamy naszą polską pustynię - Pustynię Błędowską. Jest ona niedaleko a dokładnie na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej. Niepowtarzalne i jedyne takie miejsce w Polsce.
Pola lawendowe w Ostrowie k. Krakowa

Mało jest miejsc gdzie można zobaczyć połacie fioletowej lawendy, wśród której można wykonać sesję. To co ogranicza często nowożeńców w wyborze tego miejsca to mocno ograniczony czas kwitnięcia lawendy zamykający się w miesiącach czerwiec i lipiec. Koszt sesji w tych pięknych warunkach to 50 zł.
Parki

Na śląsku jak i w całej Polsce można znaleźć parki. Park Śląski, Park w Świerklańcu, itd. Można podczas spaceru wykonać sesję ślubną w stworzonych przez człowieka sceneriach.
Góry

Są osoby, które uwielbiają góry i otaczającą naturę. W Polskich pasmach górskich można wykonać zdjęcia w wielu miejscach. Mamy wodospady, cudowne widoki, górskie lasy, łąki, można by wymieniać i wymieniać. Sesja niesie za sobą jednak jeden minus, często trzeba wcześnie wstać i przejść sporo kilometrów.
Jak widzicie miejsc jest na prawdę sporo. Oczywiście oprócz moich wymienionych miejsc, można znaleźć zupełnie nowe, inne. Jeżeli macie pomysł na sesję i to nie tylko ślubną, zawsze możecie skorzystać z moich usług :) 
Zapraszam do kontaktu za pośrednictwem ikon poniżej lub zakładki KONTAKT.
Powrót na górę