Często Pary Młode zadają mnóstwo pytań, jak wygląda dzień ślubu, jak będzie wyglądała moja praca, co i w jakiej kolejności będę robić i wiecie co? Bardzo dobrze, bo przecież skąd macie wiedzieć? :) Mam nadzieję, że tym wpisem bardziej przybliżę Wam moją współpracę z Wami.
Od początku
Nie muszę mówić, że współpraca z fotografem zaczyna się od spotkania i podpisania umowy. To właśnie podczas umowy ustalamy wszystkie znane szczegóły i już wtedy nakreślam Wam jak będzie wyglądać dzień ślubu. Później daję wam spokój :P Wrócimy do kontaktu przed sesją narzeczeńską, jeżeli ją wybierzecie, lub tuż przed samym ślubem.
Jak długo mamy czekać na kontakt?
Jak już napisałem, w przypadku sesji narzeczeńskiej, kontaktuję się ok. Miesiąc przed ślubem, żeby znaleźć wspólnie pasujący termin sesji. Najlepiej nie zostawiać tego na sam koniec bo będzie dużo innego załatwiania. Na ok. tydzień przed ślubem, wysyłam wam link do specjalnej strony z ankietą, w której wpisujecie już wszystko: godziny makijażu, fryzjera, godziny ważnych momentów ślubu, wypisujecie dodatkowe atrakcje i inne rzeczy, które mogą mnie zaskoczyć. Niespodzianki możecie mieć dla gości, ale obsługa musi wiedzieć wszystko co będzie działo się podczas ślubu. Dzięki temu będziecie mieli pamiątkę na lata w postaci zdjęć. Gdy otrzymam od Was ankietę, analizuję ją i oddzwaniam, żeby potwierdzić konkretne godziny przygotowań. Jest to zazwyczaj dzień lub dwa przed ślubem, żeby uwzględnić jeszcze niespodziewane sytuacje.
Dzień ślubu
Cały plan dnia ustalamy indywidualnie w zależności od wymagań i godzin konkretnych czynności. Jeżeli jestem sam jako fotograf, musimy zrobić wszystko tak, żebym zrobił Wam obu przygotowania i dojechał do drugiej osoby. Zaczynam przygotowania od Panny Młodej podczas wizażu. Bez obaw, fotografowania zaczynamy pod koniec całego procesu, ok. 10-15 min. Gdy wszystko wygląda już jak powinno. Po make-upie zazwyczaj wybieram się do Pana Młodego. Tam sprawa wygląda prosto bo ubierze się szybko i trwa to ok 20 min. Wykonuję tam zdjęcia samego ubrania jak i dodatków. Przychodzi potem kolej z powrotem na Pannę Młodą. Schemat wygląda podobnie, jednak sam proces ubierania trwa dłużej. Wykonuję zdjęcia dodatków i oczywiście tego co dzieje się w domu. Jest to reportaż, więc emocje i cała atmosfera musi zostać uwieczniona. Jeżeli wystarczy czasu, zarówno u Pana jak i Panny Młodej, możemy wykonać kilka zdjęć portretowych, zdjęć ze świadkami, z rodziną itp.
Pierwsze spotkanie młodych
Pierwsze spotkanie w dniu ślubu państwa młodych to jeden z najbardziej wzruszających momentów. Później nie ma wcale łatwiej, czeka was błogosławieństwo rodziców :)
Ceremonia ślubu
Podczas ceremonii, staram się uchwycić wiele emocji. Wiadomo, że Wy jako młodzi ślubujecie sobie miłość i wierność przed całą rodziną i gronem znajomych, co nie jest takie łatwe na jakie wygląda. Warto, aby udokumentowane zostały również emocje rodziców czy innych członków rodziny. Każdy wzrusza się w takiej chwili :) Po ceremonii najczęściej wykonujemy zdjęcie grupowe, aby uwiecznić na nim wszystkich gości wesela, również tych, którzy nie będą Wam towarzyszyć na sali.
Wesele
Przed Waszym przyjazdem, chcę wykonać zdjęcia dekoracji sali. Cały sztab ludzi dba o to, żeby wszystko było idealnie ułożone, przystrojone czy podświetlone, więc szkoda byłoby tego nie udokumentować. Później przychodzi czas na przywitanie Was w sali weselnej chlebem i solą i rozpoczynamy zabawę odśpiewaniem STO LAT z lampką szampana w ręku. Po życzeniach wszyscy udają się na obiad. Dbając o komfort gości nie fotografuję osób podczas posiłków. Po obiedzie zabawa rozpoczyna się na całego, za pośrednictwem waszego pierwszego tańca :) Uwierzcie, że pierwszy taniec to ostatni stresujący moment na waszym ślubie (no może do czasu podziękowań dla rodziców) :)
Zdjęcia rodzinne na weselu
Jeżeli chcecie, możemy wykonać zdjęcia z gośćmi. Jest to idealna pamiątka dla rodziców, dziadków, chrzestnych czy znajomych. Każdy chce przecież mieć zdjęcie z piękną Panną Młodą i cudownym Panem Młodym :)
Oczepiny
Oczepiny to ostatni moment wesela, przy którym wam towarzyszę. Po nich pakuję się i żegnam, aby w domu zabrać się za kopiowanie zdjęć na dwa nośniki, aby nie było sytuacji, że zdjęcia ulegną utracie. Później czeka mnie selekcja najlepszych ujęć z całego dnia i obróbka.
Sesja ślubna
Po ślubie jak już odpoczniecie, skontaktujemy się, aby ustalić miejsce i termin sesji. Co do terminu, nie ma reguły. Czasami Pary Młode jadą od razu w podróż poślubną, w takich sytuacjach sesja zostanie wykonana później. Nie jest powiedziane, żeby sesja była wykonana kilka dni po weselu. Przykładowe miejsca nas sesje możecie zobaczyć TUTAJ.
Co dalej?
Po sesji ślubnej muszę dokończyć obróbkę zdjęć. Uwierzcie, że jest to czasochłonna czynność. Po wszystkim, zlecam do wykonania materiały, które wybierzecie: fotoalbumy, pendrivy, itp. Gdy wszystko otrzymam, kontaktuję się, żeby przekazać Wam skończoną historię waszego ślubu.

Macie pytania? Zawsze możecie napisać. Możemy się spotkać lub mogę rozwiać wasze wątpliwości telefonicznie.
Powrót na górę