Poradnik ślubny

Jak współpracować z fotografem?

Fotograf to nie groźny lew, który Was zje ;) Nie musicie się martwić czy stresować w mojej obecności. Ja ze swojej strony, spróbuję Was dodatkowo rozluźnić swoją osobą. Ten poradnik, pozwoli Wam przygotować się do zdjęć, żeby były jeszcze lepsze i żeby nie było niepotrzebnej gonitwy w dniu ślubu.
Przygotowania

Podczas przygotowań, będę Was prosił o wasze dodatki ślubne. Wykonam pare zdjęć detali, żeby wszystko było uwiecznione. Co przygotować przed moim przyjazdem?
Panna Młoda

- Biżuteria
- Zaproszenia ślubne
- Pierścionek zaręczynowy
- Buty
- Welon
- Perfumy
- Obrączki z pudełkiem (jeżeli są u Panny Młodej)
- Suknia ślubna (zwróć uwagę na wieszak)
Pan Młody

- Spinki do koszuli
- Pasek do spodni
- Krawat/muszka
- Buty
- Zegarek
- Perfumy
- Kwiaty, butonierka
- Obrączki (jeśli są u Pana Młodego)
- Garnitur ślubny (zwróć uwagę na wieszak)
Ceremonia

Wchodząc i wychodząc z kościoła czy sali USC, zróbcie to powoli i dostojnie. Przy wyjściu zerknijcie czasem na siebie :)
W czasie uroczystości zaślubin wzajemnie się adorujcie, trzymajcie za ręce, uśmiechajcie się do siebie, zwracajcie, żeby Pan Młody odprowadzał Panią Młodą na miejsce.
Idąc na przysięgę, Panna Młoda zostawia bukiet ślubny na klęczniku, lub swoim siedzeniu. W innych wypadkach można dać bukiet świadkowej, lub poprosić dekoratorkę o specjalny stojak na bukiet, który może stać obok klęcznika.
Sam moment przysięgi w kościele składa się z trzech etapów: pierwszy - rozmawiacie z księdzem, więc do niego jesteście skierowani. Drugi - pieść do Ducha Świętego, wtedy jesteście skierowani w stronę ołtarza, i trzeci - przysięga - wtedy przysięgacie SOBIE miłość, wierność itd., więc musicie być skierowani do siebie. Zakładając obrączkę oraz składając przysięgę, patrzcie sobie w oczy i stójcie bokiem do księdza i na przeciwko siebie. Przysięgacie miłość sobie a nie księdzu czy gościom ;)
Sympatyczne jest, kiedy Państwo Młodzi na „znak pokoju” (podanie sobie dłoni podczas liturgii), ucałują siebie i podejdą do swoich rodziców. Ksiądz z pewnością poczeka na Wasz powrót na miejsce.
Polecam, aby świadek miał schowane w kieszeni chusteczki na wypadek łez szczęścia.
Po wyjściu z kościoła Panna Młoda może np. Energicznie podnieść bukiet na znak zadowolenia ;)
Zabawa weselna

Przed wejściem na salę weselną, dobrze jest zaczekać w swoim pojeździe chwilę czasu, aż wszyscy goście znajdą się na sali.
Albo ja albo obsługa muzyczną na pewno po Was wyjdą i przedstawią jak będą wyglądać pierwsze chwilę na sali. Nie musicie się niczym martwić.
Wchodząc na salę weselną, bawcie się i celebrujące do rana swój wymarzony dzień!
Plener ślubny

Sesja zdjęciowa zawsze jest stresującym przeżyciem dla Par Młodych. To nic strasznego ;) Wszystko będę Wam mówił. Co warto przygotować na sesję? Przede wszystkim dobre samopoczucie, wodę, szczotkę do włosów, chusteczki i puder czy też chusteczki matujące. Dużo więcej informacji odnośnie przygotowania do sesji opisałem na moim blogu:
Pamiętajcie, że są to tylko sugestie i troska o przebieg Waszej uroczystości.


Do zobaczenia podczas ślubu, Lukasz - wasz fotograf.
Powrót na górę