Podczas spotkań z Wami muszę odpowiadać na najróżniejsze pytania. Postaram się odpowiedzieć na kilka najczęstszych, żeby ułatwić wam decyzję w wyborze fotografa :)

Nie wiem jak się ustawić… Powiesz nam co mamy robić?
To pytanie chyba słyszę najczęściej. Nie mam jednak żadnych pretensji, że je zadajecie, w końcu nie każdy jest modelem i nie każdy miał styczność z aparatem i fotografem. Oczywiście na sesji staram się stworzyć atmosferę, która was odpręży i spowoduje, że przestaniecie się krępować, że jakiś facet patrzy jak się przytulacie i cyka wam zdjęcia z bliska :P Mój charakter pracy jest taki, że nie ustawiam was jak manekinów w studiu, ale staram się, aby zdjęcia były naturalne. Wystarczy, że zapytam jak się poznaliście, a na waszych twarzach od razu pojawi się naturalny uśmiech i pewnie na siebie spojrzycie. Właśnie takich momentów szukam. Wiem, że jak staniecie prosto na wprost do aparatu, raczej zdjęcie będzie nie udane, dlatego podpowiadam też jak macie się ustawić, żeby wyglądać korzystnie w aparacie.

Co będzie jak zepsuje ci się aparat?
Logiczne, że boicie się czy nie pominę jakiegoś ważnego momentu. Bez obaw. Podczas ślubu mam ze sobą zawsze dwa aparaty, 4 lub 5 obiektywów, dwie lampy błyskowe i z 7 kart pamięci. Dodatkowo podczas ślubu robię backupy na dwa niezależne nośniki, które zminimalizują możliwość utraty waszych zdjęć.

Nie wiemy gdzie jechać na sesję. Masz jakieś miejsca do polecenia?
Na moim blogu (https://phoerster.pl/miejsca-na-sesje-slubne) wypisałem przykładowe miejsca na sesje. Oczywiście miejsc jest dużo więcej. Nie sposób wymienić wszystkie. Na wasze życzenie mogę również udostępnić specjalny link do prezentacji, w której opisuję każde miejsce i podaje aktualny cennik za wejście na obiekt.

Czy każde zdjęcie będzie obrobione?
Tak. Wybieram najlepsze zdjęcia z uroczystości i każde poddaje podstawowej obróbce w programie Lightroom. W skład takiej obróbki wchodzi poprawa ekspozycji zdjęcia, kadrowanie, usuwanie wyraźnych niedoskonałości zdjęcia, dodanie korekcji kolorystycznej, odszumianie i wyostrzenie. W przypadku sesji portretowych, narzeczeńskich czy ślubnych dodatkowo dochodzi retusz. To właśnie takie zdjęcia najczęściej lądują na ścianach czy odbitkach i to im poświęcam najwięcej uwagi. Musicie mi zaufać, mi również zależy, aby zdjęcia i osoby na nich wyglądały jak najlepiej. W końcu to moja reklama :)

Możemy dostać wszystkie nieobrobione zdjęcia?
NIE. Niestety nie oddaję surowych i nieobrobionych zdjęć. Ważne jest dla mnie, aby oddać gotowy produkt. Można to porównać do restauracji - czy jak idziecie na kolację prosicie kucharza o spakowanie resztek, z których tworzył wasze danie? ;)

Co jeśli zachorujesz?
Nigdy nie zostawię swojej pary na lodzie. Stanę na rzęsach, aby poszukać zastepstwa, który będzie co najmniej na tym samym poziomie co ja. Oczywiście ostateczną decyzję zostawię wam czy będziecie nim zainteresowani.

Co będziesz miał ubrane?
Na pewno nie ubiorę dresu czy krótkich spodenek ;) Na każde wesele jestem ubrany elegancko, ale jednak nie ubieram garnituru. Garnitur strasznie krępuje ruchy i źle wygląda, gdy co chwilę się poprawiam.

Co zrobić jeśli jesteśmy zainteresowani współpracą?
Napisać lub zadzwonić. Obowiązkowo! :) Chętnie was poznam przy kawie lub porozmawiam telefonicznie. Nie wybierajcie fotografa tylko przez pryzmat oferty cenowej (poczytacie o tym na blogu LINK ). Jeżeli macie dylematy, który fotograf będzie lepszy, tym bardziej spotkanie pomoże wam podjąć decyzję :)
Powrót na górę